Tlačová správa

Mesto Žilina spúšťa infolinku pre verejnosť, prijalo ďalšie preventívne opatrenia  

Žilina, 12. marca 2020 – Samospráva bude od piatku 13. marca Žilinčanov informovať o prijatých opatreniach proti šíreniu nového koronavírusu aj na infolinke. Na mobilnom telefónnom čísle 0908 304 916 budú môcť získať aktuálne informácie o vývoji situácie v súvislosti s koronavírusom v Žiline a o tom, aké usmernenia vydalo mesto. Telefónna linka bude k dispozícii každý deň vrátane víkendu od 7.00 do 19.00 hodiny.     

K dispozícii je od začiatku týždňa aj internetová stránka http://www.zilina.sk/koronavirus/, ktorá na dennej báze informuje o aktualitách ohľadom koronavírusu a preventívnych opatreniach proti jeho šíreniu. Občania môžu so svojimi podnetmi kontaktovať mestský úrad aj elektronicky e-mailom na: hovorca@zilina.sk.  

Krízový štáb mesta Žilina prijal vo štvrtok 12. marca niekoľko nových usmernení. Samospráva vydala usmernenie v súvislosti s účasťou hostí na sobášnom obrade, ktoré sa uskutočňujú na Radnici mesta Žilina. Podľa neho bude môcť byť na obrade prítomných maximálne 10 osôb, za účasti sobášiaceho a matrikárky bez ďalších účinkujúcich, napríklad recitátora, speváka, hudobníka a iného hudobného sprievodu. Rovnaké opatrenie sa týka aj organizácie pohrebov. Samospráva zároveň oznamuje, že nebude prijatá žiadna nová žiadosť o zabezpečenie civilného sobáša, ktorý by sa mal uskutočniť do 15. apríla. Poslednej rozlúčky by sa mali z dôvodu prevencie oddnes zúčastňovať len blízke osoby.

Všeobecné odporúčanie k organizácii svadieb a pohrebov sa týka aj dôsledného dodržiavania zákazu hromadných spoločenských podujatí, ktoré je aktuálne platné na území celej Slovenskej republiky.

S účinnosťou od pondelka 16. marca do 15. apríla sa zatvárajú jedálne a výdajne stravy, ktoré spravuje mesto. Opatrenie sa dotýka asi 1 000 stravníkov z radov seniorov, ktorí využívajú služby Jedálne na Námestí J. Borodáča 1, Jedálne na Lichardovej ulici č. 44 a výdajne jedla na ulici A. Kmeťa č. 38. Obmedzenie sa netýka 340 zdravotne znevýhodnených a imobilných občanov, ktorí doteraz využívali dovoz stravy domov.

Od piatku 13. marca do 15. apríla bude uzatvorené Komunitné centrum Na predmestí na ul. Bratislavská 8612 v Žiline.